Cvičení dětí

Cvičení dětí probíhá dvakrát týdně po jedné hodině za vedení p. V.Písecké v sokolovně v Brodcích. Cvičení se účastní děti přibližně od jednoho roku do předškolního věku. U této věkové kategorie je nutná účast rodičů, kteří se zároveň aktivně účastní cvičení a jsou nápomocni na tělocvičném nářadí. Cvičení je zaměřené především na osvojení základních pohybových aktivit (skákání, běhání, dělání kotrmelců, plazení apod.) a prvním seznámení s různými druhy cvičebních pomůcek a nářadí (míček, kuželky, kruhy, kladina apod.)
Každé cvičení je zahájeno nástupem, proběhnutím se po sokolovně a rozcvičkou s říkanky. Poté většinou následuje kruhový trénink na základním tělocvičném nářadí (lavička, žíněnka, trampolína, kladina, kruhy, švédská bedna atd.). Každé cvičení je ukončeno nástupem k závěrečnému rozloučení, na kterém každý malý cvičenec dostane pamlsek za účast na cvičení.
V rámci sokolského roku je uskutečněno také několik dětských akcí jako Mikulášská, Ježíškovská, Maškarní aj. V průběhu cvičení se také nacvičuje na maškarní vystoupení nejmenších cvičenců. Na zahájení a ukončení sokolského roku jsou pro děti organizovány různé dětské hry na sokolském hřišti v Brodcích.

Cvičení dětí Cvičení dětí
Cvičení dětí Cvičení dětí Cvičení dětí